گزارش صعود به قله پرعشق در منطقه لاله زار

IMG_2995

گزارش صعود به قله پرعشق در منطقه لاله زار

(24 و 25 بهمن ماه 1392)

قله پرعشق به ارتفاع 3520 متر واقع در رشته كوه لاله زار يكي از زيباترين قلل استان كرمان مي باشد كه فعاليت چنداني بر روي آن صورت نگرفته، رودخانه چاري از اين كوه سرچشمه مي گيرد و در نزديكي كرمان مزارع باغين را مشروب مي سازد. انگيزه نام گذاري اين قله بدليل حالت آن است كه همچون پر ايستاده اي مي باشد و در زمستان زيبائي آن ده چندان مي گردد برخي از اهالي روستاها آن را سنگ عشق يا سنگ غش مي نامند.

اين منطقه در زمستان برف سنگيني مي گيرد و با توجه به سرماي آن صعود نسبتا” پر كاري را مي طلبد. پر عشق از يك سو داراي شيب هاي ملايم است و از سوي جبهه اي ديگر بسيار خشن و صخره اي ، اما آنچه كه اين قله را در رديف قله هاي بكر استان قرار داده تپه  ماهورهائي ست كه براي صعود بايد آنها را پشت سر گذاشت كه وقت و انرژي زيادي را مي گيرد لذا در جبهه ي شمالي فقط يك راه صعود وجود دارد كه نياز به راهنما مي باشد.

البته مسير ديگري نيز براي صعود هاي تابستاني است كه از روستاي مميرو (Mamiro) مي باشد . اين منطقه در تابستان پر آب سرسبز و باهواي خنك يكي از زيباترين مناطق كوهنوردي استان است.

در ساعت 13:30 بعد از ظهر 24/11/92 از ميدان باغ ملي كرمان حركت و پس از يك ساعت و پانزده دقيقه به روستاي شيرينك رسيديم.نماي بسيار زيباي قله پر عشق همه ي دوستان را به وجد آورده بود و متاسفانه بسياري از اعضاي گروه به دليل نداشتن لوازم كافي نتوانسته بودند در اين برنامه شركت نمايند و تيم شركت كننده را پيشكسوتان گروه تشكيل مي دادند شب در كوهستان را بر گرد آتش و با سرماي 18 درجه زير صفر به سر برده و صبح روز بعد ساعت 6 صبح حركت آغاز نموده و بتدريج در طول مسير برف بيشتر و بيشتر مي شد پس از عبور از گردنه شمالي به ناگاه چهره ي زيباي پر عشق نمايان گشت مسيرها در تراورس هاي پر از برف مي گذشت و سر انجام در ساعت 11:30 پس از عبور از شيب هاي تند به قله رسيديم در حاليكه سرماي آنجا بيداد مي كرد سپس با برداشتن چند عكس به سوي پائين سرازير و در ساعت 15:00 به كمپ رسيديم و پس از صرف نهار در ساعت 17:00 به ميني بوس رسيده و راهي كرمان شديم.

سرپرست برنامه : رسول زندي

شركت كنندگان

آقايان : سيدي نيا – نيكو طلب – حمزه نژاد – بيگلري – خصالي – آذر گشتاسبي – دارابي

خانمها : بختياري

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Scroll To Top