پيمايش جزيره هرمز – يادواره نلسون ماندلا

IMG_2717

پيمايش جزيره هرمز – يادواره نلسون ماندلا

(دوازدهم و سيزدهم دي ماه 1392)

جزيره هرمز با 42 كيلومتر مربع مساحت از بزرگترين جزاير خليج فارس بشمار مي رود در استانهاي تاريخي آمده است هنگامي كه اعراب به كشور عزيزمان ايران حمله ور شدند بسياري از ايرانيان توسط كشتي بسوي هندوستان حركت و در آنجا ساكن كه هم اكنون بنام پارسيان هند شناخته ميشوند. در يكي از اين سفرها توفان كشتي را در هم مي شكند عدهاي غرق ميشوند و عدهاي كه نجات مي يابند به جزيره هرمز مي رسند و چون آن روز مصادف با روز {اورمزد} بوده است اين جزيره را اورمز يا هرمز مي نامند و هم اكنون در بين زرتشتيان ايران روزي بنام اورمز و براي پرسه در گذشتگان برگزار مي شود.

جزيره هرمز با استعداد هاي بي شمار گردشگري و خاك صنعتي و اقتصاديش در حالي كه مي تواند يكي از بهترين نقاط بازديدها باشد متاسفانه به انگيزه بي مهري دولت با مردماني فقير ، چهره بسيار ناراحت كننده اي از خليج فارس ارائه مي دهد. قلعه پرتقاليها كه ويرانه هاي آن و توپ هايش مي تواند يك بازديد تمام عيار از يك مركز تاريخي باشد در زير باد و باران و آفتاب رها شده ، زيبايي كليسا و آب انبارش كه در حال ويراني است دل هر ايراني ميهن پرستي را به درد مي آورد.

در ساعت 21:30 چهارشنبه يازدهم دي ماه تيم سي و سه نفره ما توسط يك دستگاه اتوبوس بسوي بندر عباس حركت و صبح روز بعد 4 نفر بچه هاي گروه پارسه شيراز نيز به ما پيوستند اين برنامه پيمايش مشترك گروههاي كوهنوردي بهمن كرمان – اشا كرمان و پارسه شيراز بود كه به مناسبت يادواره نلسون ماندلا قهرمان مبارزه با نژاد پرستي برگزار مي شد پس از ورود به بندر با يك دستگاه شناور به سوي هرمز حركت و در آنجا در يك مدرسه نسبتا” نو ساز و تميز منزل گزيديم عصر همان روز به بازديد از قلعه پرتقاليها رفتيم كه بسيار ديدني و جذاب بود. صبح روز بعد ساعت 5:45 تيم 37 نفره ما بسوي ساحل حركت و به علت بارندگي روز قبل مجبور شديم در چند نقطه كفشها را از پا در آورده و از رود خانه هاي كوچكي  كه به دريا مي ريخت بگذريم پس از صرف صبحانه و استراحت كوتاه در بين راه در حاليكه به جاذبه هاي مسير هر لحظه افزوده مي شد از جمله فلامينگو و مرغان در يائي زيباي مركز محيط زيست دريائي –بام هرمز كه منظره آن در تمام ايران بي نظير و بديل است كوههاي رنگين كمان و ساحل زيباي خليج هميشه فارس همه و همه ، دوستان را بوجد آورده بود. ساعت 14:00 بعد از ظهر به محل اسكان رسيديم و پس از صرف نهار در ساعت 16 بسوي بندر عباس حركت و در ساعت 23 شب بسوي كرمان روانه شديم.

سپرست برنامه : رسول زندي

اعضاي تيم :

آقايان سيد حسين رضوي علوي – مظفر خصالي – حسين نيكو طلب – جلال بيگلري – مهدي داعي زاده – ناصر گنجعليخاني – عباس سلطاني – احد مرتاض پور – احمد غلامحسين زاده – علي توكلي – جواد يعقوبي – محمد مهدي سعيدي

خانمها منصوري – پورمحسني – هوراگين – ابداني – گلزاري – صنعتي – نكوئي – مرتاض

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Scroll To Top